spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeОпштиниБутел: Во посета на општината и кабинетот беа учениците од ООУ...

Бутел: Во посета на општината и кабинетот беа учениците од ООУ “Петар Здравковски – Пенко”

Во посета на Општина Бутел и кабинетот на градоначалникот Дарко Костовски беа учениците од ООУ “Петар Здравковски – Пенко”.


Ги запознавме и разговаравме за работата на градоначалникот, работата на општинската администрација и за работата на Советот на Општина Бутел.
Одговаравме на нивните креативни прашања.

Образованието е наш врвен приоритет. Изминатиот период инвестиравме во голем број проекти, во општинските основни училишта.

Ќе продолжиме и понатаму да инвестираме во образованието, затоа што таму расте нашата иднина!

 

 

Извор: Општина Бутел 

Прочитајте

Илинден: Пуштено во употреба спортското игралиште во Миладиновци

0
Општина Илинден со засилено темпо работи на изградба и реконструкција на спортските терени во повеќе населени места. Денеска беше пуштено во употреба спортското игралиште...