spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeВладаМаричиќ: Холандија е наш стабилен партнер во евроинтеграцискиот процес

Маричиќ: Холандија е наш стабилен партнер во евроинтеграцискиот процес

Заменик претседателот на Владата за европски прашања Бојан Маричиќ одржа работна средба со амбасадорoт на Кралството Холандија Дирк Јан Коп во Северна Македонија.

На средбата, се разговараше за взаемната определба за унапредување на постоечката соработка со Холандија во клучните области посветени на реформите во пристапните преговори. Северна Македонија и Холандија забележуваат долгогодишно партнерство и сојузништво во спроведување на целовкупниот евроинтегративен процес на нашата држава.

Прочитајте

МЗ: Средба со директорот на ФЗОМ – Разгледани можностите за проширување...

0
Министерот за здравство Арбен Таравари одржа состанок со директорот на Фондот за здравствено осигурување, д-р Александар Клековски, претставници на Фарамабренд-Нова (асоцијација на иновативни фармацевтски...