spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeМинистерстваМЖСПП: Средба на министерот Меџити со косовскиот амбасадор Ќехаја

МЖСПП: Средба на министерот Меџити со косовскиот амбасадор Ќехаја

Министерот Изет Меџити оствари средба со амбасадорот на Република Косово во нашата држава Флоријан Ќехаја.

1 Средба на министерот Меџити со косовскиот амбасадор Ќехаја

Амбасадорот во име на премиерот на Република Косово Албин Курти упати честитка до новата Влада и до министерот Меџити за неговото преземање на фунцијата прв вицепремиер и министер за животна средина и просторно планирање.

На средбата се разговараше за понатамошната соработка меѓу двете држави за решавање на тековните прашања, како и за прашања поврзани со заштитата на животната средина и подобрување на квалитетот на животот на граѓаните.

Извор: Министерство за животна средина и просторно планирање

Прочитајте

МЗ: Средба со директорот на ФЗОМ – Разгледани можностите за проширување...

0
Министерот за здравство Арбен Таравари одржа состанок со директорот на Фондот за здравствено осигурување, д-р Александар Клековски, претставници на Фарамабренд-Нова (асоцијација на иновативни фармацевтски...