spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeОпштиниБутел: Нов асфалт и водоводна мрежа на една од клучните улици во...

Бутел: Нов асфалт и водоводна мрежа на една од клучните улици во Љубанци

СЕКОЈ ДЕН НОВА ПРОМЕНА.

ВЕТУВАЊАТА КОН ГРАЃАНИТЕ МОРА ДА СЕ РЕАЛИЗИРААТ.

Општина Бутел продолжува со реконструкција и асфалтирање на улиците во Љубанци.

Улица 1 е една од клучните сообраќајници во Љубанци. Улица која го поврзува селото, води до селските гробишта и до црквата “Св. Богородица”.

Целосно e заменет стариот цевковод и поставена е нова водоводна мрежа.

Градежната експанзија продолжува и се одвива со силна динамика. Ветувањата кон граѓаните се исполнуваат.

Еднаков и рамномерен развој на сите населени места.

Извор: Општина Бутел

Прочитајте

МЗ: Средба со директорот на ФЗОМ – Разгледани можностите за проширување...

0
Министерот за здравство Арбен Таравари одржа состанок со директорот на Фондот за здравствено осигурување, д-р Александар Клековски, претставници на Фарамабренд-Нова (асоцијација на иновативни фармацевтски...