spot_img
HomeИнтервјуа

Интервјуа

Наместо да се бараат тие што украле пари од РЕК, МВР ги бара свиркачите

Во вечерашното издание на вестите на Сител телевизија гостуваше претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски кој зборуваше за моменталната политичка ситуација во државата, секојдневните проблеми...

Србија гради ист Клинички центар од 1000 кревети, кој чини 125 милиони евра, а тој на Заев и Филипче чини пола милијарда евра

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во денешниот Дневник на Сител телевизија истакна дека хибридниот режим на СДСМ и Заев ќе гради Клинички центар кој...

Заев е спремен да потпише се’ со Бугарија, прашањето е дали тоа за Бугарија е прифатливо

Во вечерашното издание на вестите на Сител телевизија гостуваше претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски кој зборуваше за моменталната политичка ситуација во државата, секојдневните проблеми...

Поддршка за барањата на родителите, Царовска и Заев поима немаат од дигитализација

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во денешното гостување во дневникот на ТВ Сител истакна дека ја подржува иницијативата на родителите за организирање на референдум...

Хартијата трпи се, за четири години осум шајки немаат заковано

Во денешното гостување во Дневникот на Сите, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во врска со планот на Владата за 8-те милијарди евра инвестиции, истакна...

Гевгелија: Одржлив еколошко-економски развој – главен предуслов за успешно функционирање на општината

Во рамки на проектот „Мојата општина- финансии, развој, долгорочна одржливост“ кој се реализира преку Форумот за разумни политики, во бизнис-магазинот „Економија и бизнис“ бр....

Кога СДСМ греши, партијата прифаќа и се менува – кај ВМРО-ДПМНЕ тоа не постои

Потпретседателот на СДСМ, Венко Филипче, во интервју за порталот Нова вели дека како потпретседател на партијата останува посветен на здравствените политики и реализација на...

Граѓаните и економијата заслужуваат редовни парламентарни избори, сега нѐ чекаат локални избори исклучително значајни за секојдневието

„Во отсуство на суштинска аргументација не треба да има предвремени парламентарни избори и по две децении ред е да одиме на редовни во 2024...

Програми за зајакнување на капацитетите за пропорционална застапеност на Ромите и поголем пристап до работни места

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Зоран Заев во интервју за порталот „Ромањуз“, на новинарско прашање истакна дека решенијата за надминување на проблемот...

Новата политика на СДСМ значи повисок економски стандард, уште поголема грижа за граѓаните, за работниците и земјоделците

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев во гостувањето на дневникот на Јавниот сервис го оцени 26. Конгрес на СДСМ како исклучително успешен, со нова енергија,...
https://www.esp.com.mk/spot_img

НАЈЧИТАНИ

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ