Министерство за култура: Претставата „Метод“ повторно на репертоарот на Народниот Театар Охрид

Најпоставуваниот современ шпански текст”Метод” (El mètode Grönholm) од Жорди Галсеран, денеска повторно на репертоарот на Народниот Театар Охрид.

Претстава зборува за последносто интервју на финалните четири кандидати за висока позиција во голема интернационалана компанија. Режијата е на  Ирена Стеријовска, а во претставата играат: Стрезо Стаматовски, Ивица Цонев, Елизабета Стефановска, Јаков Спасов.

Извор: Министерство за култура

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *