Општина Аеродром: Нови паркови во Аеродром

Денеска градоначалникот Златко Марин имаше координативна средба со директорот на ЈП „Паркови и зеленило“, Ардијан Муча, на која разговараа за изградбата на новите паркови покрај булеварите „Февруарски поход“ и „Србија“.

Во насока на поголема грижа за зеленилото, во наредниот период Општина Аеродром ќе изгради нов парк покрај булеварот „Трета македонска бригада“, а ќе постави и нов систем за полевање на зелените површини и новите садници. Исто така, за најмладите ќе бидат изградени и шест нови детски игралишта.

Извор: Општина Аеродром

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *