Општина Карпош: Поставени нови Лед светилки на улица ,,Атинска”

Општина Карпош го обнови јавното осветлување на улицата „Атинска“, во урбаната заедница Владо Тасевски. Поставени се вкупно осум столбови со 10 светилки, со моќност од 30 вати.Целта е да ја зголемиме безбедноста за движење на сите учесници во сообраќајот.

Извор: Општина Карпош

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *