HomeМинистерстваМЖСПП: Средба на заменик министерката Лашкоска со претставници на американската амбасада

Заменик министерката за животна средина и просторно планирање Ане Лашкоска денес оствари работна средба со претставници на американска амбасада во државава.

На средбата тие разменија мислања за заедничките проекти што Министерството за животна средина и просторно планирање и државата ги реализираат во соработка со Амбасадата на САД, како и за можностите за продлабочување на таа соработка.

Заменик министерката Лашкоска ги презентираше и другите позначајни тековни и планирани активности на Министерството и искажа благодарност за поддршката што САД, како наш стратешки партнер и ја пружа на државата.

Извор: Министерство за животна средина и просторно планирање

МЈА: Министерот Минчев на средба со Австрискиот амбасадор Н.Е. Мартин Паммер

Министерот за јавна администрација, Горан Минчев денеска оствари средба со Австрискиот амбасадор Н.Е. Мартин Паммер. Средбата се фокусираше на тековните реформи во јавната администрација, при...