spot_img
spot_img
Home@дминистрација

@дминистрација

МИОА: Министерот Алити се сретна со директорот на ЈП Национална Радиодифузија, Кадриу

Министерот за информатичко општество и администрација Адмирим Алити имаше работен состанок со директорот на ЈП Национална Радиодифузија Ендрин Кадриу  и  помошник директорот Абдула Бајрами. На состанокот...

МИОА: Дигитализација на услугите во фокусот на средбата со УВМК

Дигитализација на услугите што ги нуди Управата за водење на матични книги и унапредување на процесот. Ова беше тема на работниот состанок меѓу министерот за...

МИОА: Работна средба со постојаниот претставник на УНДП, Григоријан

Министерот за информатичко општество и администрација Адмирим Алити одржа работна средба со постојаниот претставник на УНДП, Армен Григоријан. На средбата стана збор за соработката со...

АМС: Е-спортот стана официјален спорт

Уште една федерација стана дел од семејството на Агенцијата за млади и спорт. Современиот начин на живеење и промените што ги носи новото време...

МИОА: Министерот Шаќири оствари работна средба со Генералните директори на КИБС АД Скопје и на Nextsense

Особенo задоволство ни причинува што две реномирани домашни компании КИБС АД Скопје во партнерство со Nextsense АД Скопје кои се присутни на домашниот но...

МИОА: Даваме поттик и ја забрзуваме дигиталната трансформација

Вчера министерот за информатичко општество и администрација Јетон Шаќири ја прими на работна средба менаџерката на „Mastercard“ за Северна Македонија, Бугарија, Албанија и Косово,...

МИОА: Меѓуинституционална соработка, наш принцип на работа

„Денеска ја имав честа да го примам на пријателска работна средба новоизбраниот градоначалник на Општина Арачиново, г-дин Ридван Ибраими. Ја искористив оваа прилика да му...

Започнува реализацијата на системот „Е-инспектор“, дигитализирано и силно оружје во борбата против корупцијата

Исполнуваме уште една мерка од Планот за борба против корупција, започнува реализацијата на системот „Е-инспектор“, изјави на денешната прес-конференција заменик-претседателот на Владата задолжен за...

МИОА: Дигитализацијата на услугите на јавните институции продолжува да биде приоритет за нас

Вчера министерот за информатичко општество и администрација, Јетон Шаќири, оствари работна средба со директорката на Царинската управа, Славица Кутиров и замeник директорот на оваа...

МП: Издавање потврда од казнена евиденција за физички лица

Издавање потврда од казнена евиденција за физички лица Услуга наменета за физички лица со која се потврдува дека против лицето не е осудувано согласно казнената...
spot_img

НАЈЧИТАНИ

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ