СДСМ

Тешко лицемерие е ВМРО-ДПМНЕ чиј почесен претседател е осуденик во бегство

Нема поголемо лицемерие од тоа партија чиј почесен лидер е избеган криминалец да зборува за криминал ВМРО-ДПМНЕ е една од најкриминалните партии во Европа за...

Мицкоски не го знае Уставот и никој во неговата партија нема поим ни од право ни од политика

Соопштение за јавност – реакција на прес-конференцијата на Христијан Мицкоски од ВМРО-ДПМНЕ Денеска Христијан Мицкоски повторно покажа две работи, на маката, на националната трагедија сака...

Времето на диригирани и нарачани случаи и пресуди заврши со падот на режимот сега е време на одговорност

ВМРО-ДПМНЕ може да прави монтажи колку сака факт е дека времето на диригирани и нарачани судски случаи и пресуди заврши со нивното заминување во...

Поддршката за Филипче е огромна и реална, монтажите од штабот на ВМРО-ДПМНЕ се нечовечко партиско профитерство и некрофилност во денови на жалост

Додека цела држава жали ВМРО-ДПМНЕ монтира и шири лажни вести за министерот Венко Филипче. Работата и посветеноста на Венко Филипче и неговите дела се препознаени...

СДСМ со коалицијата „Најдоброто за мојата општина“ оди на победа на локалните избори!

Почитувани граѓани и граѓанки, Во името на целата коалиција сакам со задоволство да објавам дека СДСМ заедно со уште 20 партии вчера потпишаа договор за...

Работите се менуваат на подобро, Поцков е најдобрата понуда за Гевгелија

Потпретседателот Фатмир Битиќи завчера вечер беше дел од промоцијата на кандидатот за градоначалник на општина Гевгелија, Сашко Поцков. Пред присутните Битиќи истакна дека работите се...

Иден градоначалник на Кавадарци до забрзан напредок и развој

Потпретседателот на СДСМ Оливер Спасовски завчера во Кавадарци учествуваше на промоцијата на кандидатот за градоначалник на Кавадарци на коалицијата предводена од СДСМ Горан Тодоров. Со...

Утврден кандидат за градночалник на Кочани, „Најдоброто за мојата општина е фаворит на локалните избори

Актуелниот градоначалник на општина Кочани, Николчо Илиев е кандидатот на СДСМ и Коалицијата „Најдоброто за мојата општина“ за градоначалник за претстојните локални избори. Со тоа...

Скопје е град за сите, Сарај се развива во чекор со сите други скопски општини

Градоначалникот на Град Скопје Петре Шилегов вчера вечер одржа маалски средби со граѓаните од Општина Сарај. Осврнувајќи се на досегашниот период, Шилегов додаде дека во...

Владата инситуциите градат ефикасен, независен и професионален судски систем

Соопштение за јавност – реакција на изјавата на Миле Лефков од ВМРО-ДПМНЕ ВМРО-ДПМНЕ, партијата на браникот на криминалот нема кредибилитет да зборува за закони и...
spot_img

НАЈЧИТАНИ

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ