spot_imgspot_img
spot_img
spot_img

СДСМ

Мицкоски струјата од неговите хидроцентрали да ја даде бесплатно на граѓаните

Почитувани граѓани, Бидејќи е познат по своите хидроцентрали за производство на струја, го повикуваме Христијан Мицкоски струјата да има ја даде бесплатно на граѓаните. На што...

СДСМ се оградува од објавата на Фејсбук страницата на локалната организација во Арачиново

СДСМ целосно се оградува од објавата на Фејсбук страницата на локалната организација во Арачиново. Станува збор за злоупотребата на страницата спротивна со вредностите и политиките...

Со злоупотреби, ВМРО-ДПМНЕ ја одолговлекува работата на комисиите во Собранието на штета на граѓаните

Координаторот на пратеничката група на СДСМ Јован Митрески од собраниската говорница истакна дека никогаш порано немало ваква ситуација во комисијата за одбрана да има...

Иницијативата на Левица за Рефрендум е уште еден доказ: само Апасиев и Мицкоски се против ЕУ

Одговор на новинарско прашање, Дарко Каевски, портпарол и пратеник на СДСМ Ова е уште еден обид на антиевропската коалиција помеѓу ВМРО-ДПМНЕ и Левица на неуставен...

Дали дезертерот Ковачки бил и шпион против државата?

Драган Ковачки кој беше полковник во Армијата, дезертираше за политички да му служи на Христијан Мицкоски. Денес истиот тој Ковачки излегува во јавноста и во...

Субвенционираме 80 отсто од цената на струјата за граѓаните, посветени сме на обезбедување доволно енергенси за зимата

Владата предводена од СДСМ е посветена на обезбедување на доволно енергенси за претстојната зима, порача  вчера вечер во емисијата „Вин Вин“ потпретседателот на СДСМ,...

Уплашениот Мицкоски го пушта во јавност дезертерот и фалсификатор Ковачки да шири невистини

Христијан Мицкоски уплашен за својата фотелја во белиот дворец, се крие од граѓаните и наместо да одговори на поставените прашања, тој преку неговите соработници...

Мицкоски е политичка кукавица и шпицен градоначалник само за бизниси и пари

На изборите во 2020 година Христијан Мицкоски побегна од листите, не беше носител во ниту една изборна единица. Кукавички, самиот се прогласи за шпицен...

Во ВМРО-ДПМНЕ самите се фатија со рацете во медот, Мицкоски да не се крие

Почитувани граѓани, почитувани новинари, Осум дена трае молкот на Христијан Мицкоски за неговата улога во спорниот тендер од 136 милиони евра. Со денови слушаме меѓусебни обвинувања...

СДСМ работи за департизација на судството, ВМРО-ДПМНЕ сака судниците повторно да ги направи партиски седишта

Пратеникот на СДСМ Мартин Костовски во дебатната емисија „Објектив“ на МТВ, истакна дека Собранието функционира исклучиво благодарение на парламентарното мнозинство предводено од СДСМ и...
spot_img

НАЈЧИТАНИ

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ