HomeСамостојни органи

Самостојни органи

УЈП: Лукаревска на средба со жени претприемачки од Вардарскиот и Пелагонискиот регион

Директорката на Управата за јавни приходи, Сања Лукаревска оваа недела продолжи со активностите предвидени во месецот на даночниците, и се сретна со жени претприемачки...

АФПЗРР : Исплата за помош за вршење на земјоделска дејност во подрачја со ограничени можности и директните плаќања за произведени еднодневни бројлерски пилиња и...

Агенцијата за финансиска поддршка во земјоделството и руралниот развој ја реализираше исплатата за помош за вршење на земјоделска дејност во подрачја со ограничени можности...

АМС: Директорот на Агенција за млади и спорт Наумче Мојсовски е во работна посета на Берлин

Директорот на Агенција за млади и спорт Наумче Мојсовски е во работна посета на Берлин , Сојузна Република Германија на која учествуваат и претставници...

АМС: Светска Бронза за Даниела Алексовска во џиу-џицу од Абу Даби

Агенцијата за млади и спорт организираше прием за македонската репрезентативка Даниела Алексовска која се закити со бронзен медал на Светското џиу-џицу првенство во Абу Даби. Ова беше...

АМС: Сребрени медали за Стефан и Витомир на Светското првенство во Коња, Турција

Двата освоени сребрени медали на Витомир Трајковски и Стефан Стојановиќ на 12-тото Светско првенство за кадети, јуниори и помлади сениори У21 што се одржа...

АФПЗРР: Исплатени се субвенции за произведено и предадено кравјо, овчо и козјо млеко

Денеска на сметките на 5.525 млекопроизводители се исплатени вкупно 75.671.467,00 денари за мерката 2.3 која ги опфаќа директните плаќања за произведено и предадено кравјо...

АФПЗРР: Исплатени субвенциите за органско производство за 2021 година

Агенција за финансиска поддршка во земјоделството и руралниот развој вчера изврши исплата кон 816 лица со вкупен износ 102.621.983,00 денари за мерката Органско производство...

АХВ: Мора да биде препознатлива како институција која е синоним за безбедност на храната

Усогласување со новата стратегија за здравствена заштита на ЕУ под мотото „Подобро да се спречи отколку да се лечи“ и хармонизирање со новото европско...

УЈП: Лукаревска на средба со големите Даночни обврзници управувани од жени

Во рамки на средбите посветени на женското претприемништво што ги организира Управата за јавни приходи, директорката Лукаревска, денес оствари средба со жените претприемачки на...

ДЗС: Користење на информатичко-комуникациски технологии во домаќинствата и кај поединците, 2022

Според податоците на Државниот завод за статистика, во првото тримесечје од 2022 година, 86.6 % од домаќинствата имале пристап на интернет од дома. Во првото...
https://www.esp.com.mk/spot_img

НАЈЧИТАНИ

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ