HomeМинистерства

Министерства

МЗ: Аплицирани 1. 589. 004 дози вакцини, ревакцинирани 46% од полнолетните граѓаните

Во текот на вчерашниот ден аплицирани се вкупно 7.739 дози вакцини, од кои 748 се аплицирани како прва доза, 1.629 се ревакцинирани, а 5.362...

МНР: Соопштение

Изминативе неколку дена во јавноста се појавија информации од повеќе места за наводна злоупотреба на дипломатска пратка. Дозволете да информираме дека во рамките на...

МЕ: Нема електроенергетска криза, има доволно количини на електрична енергија, цената на струјата нема да се зголеми до крајот на годината

„До крајот на годината ќе има доволно количина на електрична енергија и сакам да ги уверам сите граѓани дека до крајот на годината нема...

МНР: Како претседавач со ОБСЕ во 2023 демонстрира сериозна проактивност на меѓународната сцена

Министерот за надворешна работа, Бујар Османи беше домаќин на Генералната секретарка на ОБСЕ, Хелга Шмид, која е во прва работна посета на Северна Македонија...

МП: Реформите кои ги преземаме во правосудството даваат резултат

Министерот за правда Бојан Маричиќ во пораката до граѓаните по повод Европскиот ден на правдата, напиша дека големиот број чекори кои се преземаа за...

МТВ: Можност за објава на авиолинијата Скопје – Катар

Ве информираме дека министерот за транспорт и врски, Благој Бочварски, оствари работна средба со в.д. амбасадорот на Катар во Република Северна Македонија, Џасим Ал-Тани.   На...

МТСП: Неработни денови во 2022 година

  Прочитајте и дознајте детално:   НЕРАБОТНИ ДЕНОВИ 2021 ГОДИНА      Извор: Министерство за труд и социјална политика 

МВР: Приведен дилер на дрога

Ноќва (23.10.2021) во 01.00 часот на ул.„Јане Сандански“ во Тетово, полициски службеници од СВР Тетово го лишиле од слобода А.А.(24) од с.Јеловјане, тетовско, затоа...

МВР: Средба со генералниот секретар на ОБСЕ амбасадор Хелга Шмид

Во Министерството за внатрешни работи, министерот Оливер Спасовски, заедно со државната секретарка Магдалена Несторовска оствари работна средба со делегација на OБСЕ, предводена од генералниот...

МЗ: Почна скринингот на учениците

Почна скринингот во девет средни училишта во Скопје, при што ќе се тестираат 258 средношколци. Низ државата продолжува во Кривогаштани, Берово, Вевчани, Дебарца, Демир...
spot_img

НАЈЧИТАНИ

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ