HomeМинистерства

Министерства

МЖСПП: Проектот „Справување со загадувањето на воздухот во Скопје“ во пилот населбата Лисиче покажа успешни резултати

Мерките преземени за подобрување на енергетската ефикасност на домовите и замената на старите грејни тела и шпорети со нови во над 120 домаќинства во...

МЖСПП: Ако ги обезбедиме потребните услови, сигурен сум дека граѓаните ќе го селектираат отпадот

Министерот за животна средина и просторно планирање Насер Нуредини присуствуваше на Балканската работилница за проширена одговорност на производителите зауправување со отпад од пакување, што во...

МЗШВ: Исплатени 153,2 милиони денари до 6.396 млекопроизводители за произведено и предадено млеко за март, април и мај 2021 година

Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство ги информира млекопроизводителите дека Агенцијата за финансиска поддршка во земјоделството и руралниот развој – АФПЗРР ја реализираше исплатата...

МИОА: Честитки од Министерот Алити до новиот генерален секретар на ITU, г-ѓа Дорин Богдан-Мартин

На чело на Меѓународната телекомуникациска унија за првпат ќе биде жена, која ќе ја води Унијата во служба на унапредувањето на информациско-комуникациските технологии (ИКТ). ,,Заедно...

МИОА: Министерот Алити на Конференција на ITU (Меѓународна телекомуникациска унија) во Букурешт

На маргините на Генералната конференција на ИТУ што се одржува во Букурешт, Романија, министерот за информатичко општество и администрација Адмирим Алити се сретна со...

МНР: Османи на трансатлантска работна вечера во Њуjорк

Во организација на Викторија Нуланд, потсекретар за политички прашања во Стејт департментот, на маргините на 77-то Генерално собрание на ОН, во Њујорк се одржа...

МНР: Средба Османи – Кулубаев

Министерот за надворешни работи на Северна Македонија, Бујар Османи, на маргините на 77-то Генералното собрание на ОН, оствари средба со Министерот за надворешни работи...

МНР: Средба Османи – Дендиас

Министерот за надворешни работи Бујар Османи, на маргините на 77-то генерално собрание на ОН оствари средба со неговиот грчки хомолог, министерот за надворешни работи...

МНР: Средба Османи – Ескобар

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи  на маргините на 77-то Генерално Собрание на Обединетите нации, оствари средба со Габриел Ескобар, заменик помошник државен секретар...

МНР: Османи на состанок на министрите на надворешни работи на Централно европската инициатива

Министерот за надворешни работи Бујар Османи учествуваше на неформалниот состанок на министрите на надворешни работи на Централно европската инициатива (ЦЕИ), кој се одржа на...
https://www.esp.com.mk/spot_img

НАЈЧИТАНИ

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ