spot_img
HomeМинистерства

Министерства

МЖСПП: Меморандум за соработка со АДКОМ

Во Охрид министерката за животна средина и просторно планирање Каја Шукова и претседателот на Здружението на даватели на комунални услуги на Република Северна Македонија...

МЖСПП: Отворено за поддршка на општините – Средба со градоначалникот на Тетово, Касами

Министерката за животна средина и просторно планирање Каја Шукова се сретна со градоначалникот на општина Тетово Билал Касами на која разговараа за тековните и...

МЖСПП: Продолжува соработката со УНОПС во чистењето на малата депонија во ОХИС

Министерката за животна средина и просторно планирање Каја Шукова се сретна со Директорот на Канцеларијата за проектни услуги на Обединетите Нации (UNOPS),Михела Телатин. На средбата...

МЗШВ: Николовски во дводневна посета на Хрватска, Северна Македонија за прв пат земја партнер на „Пролетниот Бјеловарски саем 2023“

Министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство, Љупчо Николовски, заедно со директорот на Платежната агенција Никица Бачовски, е во дводневна работна посета на Република Хрватска....

МЗШВ: Теренската кампања продолжи во полошкиот регион, остварени средби со земјоделци и мали производители од Гостивар, Тетово и Врапчиште

Тимовите од МЗШВ, АФПЗРР, АПРЗ и АХВ, заедно со вработените во подрачните единици во рамките на теренската кампања за подобра информираност на земјоделците, посетија...

МЗ: Светски ден на Туберкулозата

Можеби звучи како болест од минатото, но туберкулозата (ТБ) претставува проблем и денес. Како и со сите здравствени состојби, превенцијата е секогаш подобра од...

МЗ: Заменик министерката Манолева на Форум на жени лидери од ЈИЕ

Заменик министерката, д-р Маја Манолева присуствуваше на промоцијата на Форумот на жени лидери од Југоисточна Европа за добро владеење и антикорупција. Форумот се формира на...

МЗ: Реновиран првиот кат за интензивна и постинтензивна нега на Клиника за гастроентерохепатологија

Министерот за здравство, д-р Фатмир Меџити, заедно со претседателот на Владата, Димитар Ковачевски, со амбасадорката на САД, Ангела Агелер ја посетија Универзитетката клиника за...

МЗ: Министерот Меџити одржа состанок со Лекарската комора

Министерот за здравство, Фатмир Меџити, заедно со заменик министерката, Маја Манолева одржаа состанок со Лекарската комора на РСМ, каде централна тема беше справување со...

МЗ: Средба на министерот Mеџити со претставничката на Фондот за деца на Обединетите нации (УНИЦЕФ), ДиЏовани

На  средбата на министерот за здравство, д-р Фатмир Mеџити со претставничката на Фондот за деца на Обединетите нации (УНИЦЕФ), Патриција ДиЏовани, се дискутираа работните...
https://www.esp.com.mk/spot_img

НАЈЧИТАНИ

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ