spot_img
spot_img
HomeПолитички партии

Политички партии

Реџеп Исмаил: Имате за бифтеци, немате за плати на работниците во ЈСП?

Излагање на советникот од Левица во Град Скопје, Реџеп Исмаил – ХАКТАН. „Владата е одговорна за ситуацијата со ЈСП. Додека троши за подмирување на сметки...

Левица со решенија за енергетската криза – Ковачевски и Мицкоски за профит на ЕВН

Во неколку наврати Левица ги критикува предлог решенијата кои заедничи ги нудат СДС, ДУИ и ДПМНЕ. Воедно и предлага решенија, како тоа за ублажување на...

Партиската функција на Џафери е неспоива со функцијата Претседател на Собрание

Процедурално обраќање на пратеникот и претседател на Левица – Димитар Апасиев, по повод изборот на Талат Џафери како дел од Претседателството на ДУИ. „Уставот во...

Европската комисија со негативен впечаток за економијата предводена од СДС и ДУИ

Извештајот за Република Македонија за 2022 година од страна на Европската комисија го потврдува лошото менаџирање на економијата на СДС и ДУИ. Извештајот потврдува дека...

Скопје пред катастрофа поради криминалните партии СДС – ДУИ – ДПМНЕ

Обраќање на советникот на Левица, Амар Мециновиќ на вонредната седница на Град Скопје. ,,Левица бара итно решавање на состојбата со ЈСП во интерес на работниците...

Политичкиот притисок врз членовите на Левица продолжува

Денес во обвинителството беше повикан модераторот на ЛО Левица-Велес да даде изјава по пријавата од страна на пратеникот Ненад Коциќ, кој криејќи се позади...

Негрижа за спомениците од НОБ е сквернавење на АСНОМ

При одбележувањето на празникот 11 октомври во Скопје и во Куманово, јавноста реагираше откако чествувањето се одржа пред искршени и полураспаднати споменици. Свесни сме дека...

Стоилковски: Наместо лаги, Картелот СДС нека одговори за влијанието на дезертерот Ковачевски во милионскиот бизнис на компанијата основана заедно со неговиот кум

Почитувани, Пет години се на власт и ова е резултатот на власта на антимакедонската СДС. Пет години апсолутна власт во Македонија, а Македонија влетува од кризи...

Нови детали од аферата броило – Фирмата на Ковачевски и кумот заработила 2 милиони евра само од државни тендери

Почитувани, Соларниот картел составен од Ковачевски и кумот Паунов е создаден и почнува да врти милиони со доаѓањето на СДС на власт. Димитар Ковачевски трајно неспособен...

Аферата БРОИЛО е шема која покажува како Димитар Ковачевски и неговиот кум здружени во Соларен Картел свртеле 26 милиони евра

Почитувани, Аферата броило значи само едно – трговија со влијание, преку злосторничко здружување во Соларен Картел. Фирми основани од Димитар Ковачевски и негови семејни врски вртат...
spot_img

НАЈЧИТАНИ

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ