HomeПолитички партии

Политички партии

Нови детали од аферата броило – Фирмата на Ковачевски и кумот заработила 2 милиони евра само од државни тендери

Почитувани, Соларниот картел составен од Ковачевски и кумот Паунов е создаден и почнува да врти милиони со доаѓањето на СДС на власт. Димитар Ковачевски трајно неспособен...

Аферата БРОИЛО е шема која покажува како Димитар Ковачевски и неговиот кум здружени во Соларен Картел свртеле 26 милиони евра

Почитувани, Аферата броило значи само едно – трговија со влијание, преку злосторничко здружување во Соларен Картел. Фирми основани од Димитар Ковачевски и негови семејни врски вртат...

Цените на горивата се зголемуваат за да има повеќе пари во буџетот за фирмите основани од Ковачевски

Цените на горивата се зголемуваат за да има повеќе пари во буџетот за фирмите основани од Ковачевски. Владата не ја намалува акцизата за горивата, и...

Ковачки: Одговорност од Петровска, од МО украдени класифицирани документи и компјутери со строго доверлива содржина

Повторно грабеж во Министерството за одбрана. И после 2 години од грабежот во централата на МО кога беа украдени униформи и друга опрема, случај кој...

Ковачевски: Очекувам извинување од ВМРО-ДПМНЕ за лагите, очаен обид на Мицкоски фатен во криминал од 136 милиони евра

Ковачевски: Очекувам извинување од ВМРО-ДПМНЕ за лагите, очаен обид на Мицкоски фатен во криминал од 136 милиони евра Претседателот на СДСМ и премиер, Димитар Ковачевски...

Мицкоски струјата од неговите хидроцентрали да ја даде бесплатно на граѓаните

Почитувани граѓани, Бидејќи е познат по своите хидроцентрали за производство на струја, го повикуваме Христијан Мицкоски струјата да има ја даде бесплатно на граѓаните. На што...

Унифицираниот учебник е удар врз кохезијата на државата

Министерот Јетон Шаќири не успеа да обезбеди учебници за учениците – на почеток од оваа учебна година, учениците од повеќе одделенија, меѓу нив и...

Широката коалиција ДПМНЕ и СДСМ заедно за уништување на Ѓорче Петров – Нови згради во Хром, Дексион и кај Реонски Парк

На последната седница на Советот, иако советничката група од Левица гласаше „ПРОТИВ“ – мнозинството даде согласност и на тој начин се усвои дополнувањето на...

Не се знае дали и кога ќе проработи градинката во Драчевиќ, ама вработувања ќе има!

Еден од клучните адути на СДССМ за предизборна кампања на локалните избори во Кочани минатата година беше изградбата на детска градинка во населбата Драчевик....

Додека Тупанчески молчи – Левица со иницијатива за забрана на „Цар Борис Трети“

Левица како политичка партија и глас на народот секогаш реагира и дејствува кога е во прашање македонската посебност и антифашистичката историја. Како што беше...
https://www.esp.com.mk/spot_img

НАЈЧИТАНИ

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ