Учениците од Општина Аеродром ја почнаа новата учебна година без ветените таблети

Политички партииЛевицаУчениците од Општина Аеродром ја почнаа новата учебна година без ветените таблети

Најчитано

Иако беше ветувано од страна на градоначалникот Тимчо Муцунски во изборната кампања, дека ќе има таблет за секое дете, ништо од тоа не се оствари. Учениците и оваа учебна година ја почнаа без таблетите ветувани од локалната власт на ВМРО-ДПМНЕ.

Речиси низ сите основни училишта во општината нема доволен број на компјутери/таблети, па децата учат групно на еден компјутер, при што се губи квалитетот на наставата.

Советничката група на Левица – Аеродром ќе поднесе иницијатива до Советот на Општина Аеродром со цел набавка на таблети за секој ученик – квалитетно образование на најмладите е влог во нашата иднина!

 

 

 

 

Извор: ЛЕВИЦА

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе