spot_img

Последни објави

Правни акти

Влада

Министерства

МВР: 133 санкционирани возачи во Скопје, 26 за брзо возење

0
Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (21.01.2022) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. На територија на град Скопје изречени...
spot_img

Интервју

Ковачевски: ВМРО-ДПМНЕ треба да научи што е инфлација, таа партија само критикува а не...

0
Претседателот на СДСМ, Димитар Ковачевски во интервју за Канал 5 телевизија истакна дека Владата ги замрзна цените на основните продукти за да спречи ценовен...

Вести по министерства:

Внатрешни работи • Економија • Животна средина и просторно планирање • Здравство • Земјоделство, шумарство и водостопанство • Информатичко општество и администрација • Култура • Локална самоуправа • Надворешни работи • Образование и наука • Одбрана • Политички систем и односи меѓу заедниците • Правда • Транспорт и врски • Труд и социјална политика • Финансии

Општини

Град Скопје: Исчистена дива депонија од 2000 квадратни метри во Горно...

0
Градот Скопје продолжува со интензивно чистење на дивите депонии низ градот. Денеска на мајор коритото на реката Вардар во населбата Горно Лисиче во општина Аеродром...

Гевгелија: Запознавање со имплементацијата на проектот „Програма за развој на заедницата“

0
Во Општина Богданци, беше одржан состанок на Управен одбор на ЛАГ Бојмија. На кој членовите од страна на претседателот на ЛАГ Бојмија беа запознаени...

Гевгелија: Апел до граѓаните за функционирање на Куќните совети

0
Oпштина Гевгелија и ЈПКД „Комуналец“- Гевгелија апелираат дог раѓаните кои живеат во станбените згради, согласно Законот за домување, сопствениците редовно да ги одржуваат станбените...

Популарни општини:

Град Скопје • Аеродром • Бутел • Центар • Гази Баба • Ѓорче Петров • Карпош • Кисела Вода • Битола • Охрид • Куманово • Прилеп • Струмица • Штип • Гевгелија • Кавадарци

Самостојни органи

Јавен сектор

Синдикати

Огласи за вработување

spot_img

@дминистрација

Политички партии

Ковачевски: ВМРО-ДПМНЕ треба да научи што е инфлација, таа партија само...

0
Претседателот на СДСМ, Димитар Ковачевски во интервју за Канал 5 телевизија истакна дека Владата ги замрзна цените на основните продукти за да спречи ценовен...

Ковачевски: Несериозно е барањето за предвремени избори од ВМРО-ДПМНЕ

0
Во однос на барањето на ВМРО-ДПМНЕ за предвремени избори сметам дека е тоа несереиозно, затоа зошто ние во моментот се наоѓаме во криза која...

Ковачевски: Јас сум човек кој е подготвен да преземе одговорност и...

0
Јас сум човек кој е подготвен да се соочи со предизвици и подготвен да преземе одговорност, истакна во интервју за Канал 5 телевизија, претседателот...