spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeНовости

Новости

Собрание: Предлог на закон за изменување и дополнување на Законот за организација и работа на органите на државната управа, по скратена постапка

Прочитајте и дознајте детално:👀👇 Предлог на закон за изменување и дополнување на Законот за организација и работа на органите на државната управа, по...

Започна наградната игра на Иуте “Скенирај и освој” Купувај со Иуте на рати и влези во игра за iPhone 15

Изберeте го посакуваниот производ во некоја од локациите на нашите партнери, купете го на рати со Иуте, скенирајте го QR кодот со апликацијата Myiute и станете...

Претседател: Претседателката Давкова присуствуваше на молебенот во чест на Свети Кирил

Претседателката Гордана Сиљановска Давкова во рамки на посетата на Светиот Престол, денеска во базиликата „Сан Клементе“ присуствуваше на молебенот во чест на Свети Кирил...

Претседател: Средба на претседателката Давкова со италијанскиот претседател Матарела

Претседателката Гордана Сиљановска Давкова во рамки на посетата на Италијанската Република денеска оствари средба со италијанскиот претседател Серџо Матарела. На средбата, претседателката изрази задоволство што...

ДИК: Парламентарни избори 2024 година

Прочитајте и погледнете: 👀👇 Парламентарни избори во Македонија - 2024 година Извор: Државна изборна комисија

Претседател: Средба на претседателката Давкова со британскиот амбасадор Метју Лосон

Претседателката Гордана Сиљановска Давкова го прими амбасадорот на Обединетото Кралство на Велика Британија и Северна Ирска, Метју Лосон. На средбата беа разменети мислења за севкупните...

Претседател: Средба на претседателката Давкова со Крис Павловски, директор на Рамбл

Претседателката Гордана Сиљановска Давкова го прими Крис Павловски, директорот на водечката светска компанија за дигитални платформи Рамбл, кој е во посета на земјата во...

Претседател: Средба на претседателката Давкова со украинската амбасадорка Дир

Претседателката Гордана Сиљановска Давкова ја прими амбасадорката на Украина Лариса Дир. На средбата, беше изразено задоволство од традиционалните пријателски односи, засновани на заемна почит и...

Претседател: Средба на претседателката Давкова со австрискиот амбасадор Мартин Памер

Претседателката Гордана Сиљановска Давкова денеска го прими амбасадорот на Република Австрија, Мартин Памер. На средбата се разговараше за севкупните билатерални односи, при што беше оценето...

Групацијата Иуте ги објави резултатите од работењето во првото тромесечие од 2024

Продолжување на здравиот раст и реализација на стратешките цели, преку фокус на квалитет и пораст на вкупните приходи од 3.5% Иуте Естонија, водечка финтек групација...
spot_img

НАЈЧИТАНИ

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ