spot_img
HomeОпштини

Општини

Центар: Аплицирајте на повикот за нега на стари лица во домашни услови

Градоначалникот на Општина Центар, Горан Герасимовски, ги повика повозрасните жители на општината да аплицираат на јавниот повик за нега во домашни услови. Со овој проект...

Центар: Јавен повик за доделување субвенција за проектот Сервис за стари лица

Врз основа на член 36 од Статутот на Општина Центар-Скопје („Службен гласник на Општина Центар-Скопје бр. 01/06, 12/15, 9/19, 14/19 и 1/21) и точка...

Кисела Вода: “ПРЕСИНГ” – Меѓународниот конкурс за Расадник е шанса за Кисела Вода од вонредно значење!

“По повеќе од пет години борба на дел од стручната јавност, граѓанските здруженија и новите медиуми за просторот на Расадникот во Општина Кисела Вода,...

Град Скопје: Пролетна акција со јавните претпријатија во општина Ѓорче Петров

Градот Скопје заедно со  јавните градски претпријатија и во координација со Општина Ѓорче Петров ја почнаа големата пролетна работна акција на подрачјето на оваа...

Град Скопје: Арсовска на Отворен ден во СУГС „Димитар Влахов“

Градоначалничката на  Град Скопје, Данела Арсовска, денеска го посети средното училиште на Град Скопје „Димитар Влахов“ и штандовите на кои учениците ги презентираа своите...

Град Скопје: Еколошкото образование на младите е клучен фактор за унапредување на заштитата на животната средина

Денеска се одржа трибина на тема „Вештини за зелен град“, која беше организирана во рамки на Проектот „Европска платформа за извонредност за зелени иновации...

Град Скопје: ЈП „Градски паркинг“ со кампања под мотото„Не молчи, пријави! Заедно против неправилностите!“

Директорот на ЈП „Градски паркинг“, Бојан Христовски денеска ја промовираше кампањата под мотото „Не молчи, пријави! Заедно против неправилностите!“ за подобрување на услугите според...

Град Скопје: Наместо дива депонија, реализирана нова зелена површина над 3000 квадратни метри во населба Радишани

Градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска, заедно со градоначалникот на Општина Бутел, Дарко Костовски и директорот на ЈП Паркови и зеленило, Ангеле Сотировски, извршија...

Град Скопје: Второ прскање против комарци на територија на градот Скопје

Градот Скопје ги известува граѓаните дека во периодот од 17.05 до 20.05.2022 година на подрачјето на градот Скопје ќе се врши терестрична дезинсекција против...

Град Скопје: Годинава по 10 пат се одржа манифестацијата „Прв до врв“

На јубилејното одржување на манифестацијата „Прв до врв“ на скопската планина Водно присуствуваше градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска, која на најдобрите им додели...
spot_img

НАЈЧИТАНИ

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ