МФ: Заздравување на економскиот раст преку „План за финансирање економско заздравување и забрзан раст“

 „Министерството за финансии работи на План за финансирање економско заздравување и забрзан раст, којшто има за цел да ги соедини

Повеќе

МФ: Низ инклузивен процес ќе се носат одлуки за подобар и поефикасен даночен систем

Потребен ни е даночен систем којшто ќе овозможи забрзан, инклузивен и одржлив економски раст. Министерот за финансии, Фатмир Бесими одржа

Повеќе

ВМРО-ДПМНЕ: Акцијата на ДЕА покажува дека МВР нема капацитет и има инфилтрирани луѓе кои соработуваат со нарко групи

Кога МВР самостојно спроведува акции истите не се успешни бидејќи министерството нема доволен капацитет и во самото се инфилтрирани на

Повеќе

ВМРО-ДПМНЕ: Талески го брани картелот Заеви, заради тоа што тој е во друштво со уапсениот Чипсио

Почитувани, Денес ни е совршено јасно зошто пратеникот од СДСМ од Прилеп, Миле Талески излегува и го брани картелот Заеви, заради тоа

Повеќе

ВМРО-ДПМНЕ: Зошто не распишале потерница по криминалците и дали отворале сметки и вршеле исплати?

Почитувани, Има ли оваа држава Претседател и директор на Агенција за национална безбедност?Видовме во аферата Мафија дека министерот за внатрешни

Повеќе

ВМРО-ДПМНЕ: Граѓаните меѓу тајните владини хонорарци го плаќаат синот на Самка, сестра на пратеничка од СДСМ, претседателот на СДММ

Во Македонија додека граѓани преживуваат од ден за ден, власта своите партиски војници дебело ги наградува со хонорари. За една

Повеќе

ВМРО-ДПМНЕ: Заев и Маричиќ ги изманипулираа сите, фарбаа институции за да крадат и да прават криминал

Заев и Маричиќ ги изманипулираа сите, фарбаа и кршеа институции за да крадат и да прават криминал. Таканаречената шарена револуција

Повеќе

ВМРО-ДПМНЕ: Поради скандалот „Мафија“ ни се заканува укинување на безвизниот режим

Вечерва Владимир Нелоски, претседател на Градскиот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ за „24 Анализа“ посочи дека Спасовски преку смешната акција сака да

Повеќе

СДСМ: Мицкоски се обиде да ја саботира акцијата Двојник, надлежните инситуции водат истрага, секој кој е вмешан треба да одговара

Христијан Мицкоски се обиде да ја саботира целата акција Двојник, и ако ги видиме сите оние прес конференции и сите

Повеќе