ВМРО-ДПМНЕ

Конгресот во СДСМ е фарса се знае дека пиунот на Заев, Ковачевски, е човекот на олигархијата која ќе го наследи Заев

Конгресот во СДСМ е фарса  се знае дека пиунот на Заев, Ковачевски, е човекот на олигархијата која ќе го наследи Заев. Димитар Ковачевски е син...

Ковачевски со истите празни фрази на Заев, нема место во политиката за децата од олигархијата и криминалната транзиција

Ковачевски со истите празни фрази на Заев, нема место во политиката за децата од олигархијата и криминалната транзиција. Димитар Ковачевски е син на поранешниот градоначалник...

Промените се случуваат во општините каде ВМРО-ДПМНЕ управува, на народот му е преку глава од политиканство

Продолжуваме низ Македонија, онаму каде што сме ветувале да испорачаме тоа што сме го ветиле.  Во Свети Николе градоначалникот Дејан Владев, беше прилично исцрпен...

Во 2016 година Македонија беше на 3-то место од топ 50 држави по успешност во привлекување на странски инвестиции, сега не нема ниту на...

На денешната посета во Свети Николе, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во врска со привлекувањето на странски инвестиции, истакна дека самиот факт што во...

Градоначалниците од ВМРО-ДПМНЕ работат и ги решаваат проблемите на граѓаните, СДСМ создаваше проблеми

Градоначалниците од ВМРО-ДПМНЕ работат и ги решаваат проблемите на граѓаните, СДСМ создаваше проблеми. За неполн месец колку што се градоначалниците од ВМРО-ДПМНЕ на чело на...

Нема да дозволиме власта да продолжи да ужива во комфор и црвени теписи, а земјоделецот да се дави во пот и солзи

Почитувани,   Земјоделците повторно ќе бидат на удар и во 2022 година. Во најважниот програмски документ, предлог на буџет за 2022 година, кој го предлага владата,...

Ставање на хармоникаш на чело на РЕК е гума за спасување за Ковачевски

Ставање на хармоникаш на чело на РЕК е гума за спасување за Ковачевски и одбегнување на одговорност. Ново поставениот директор на РЕК Битола Пеце Матески...

Апсурд е Зоран Заев без никаков легитимитет да се обидува да состави ново мнозинство

„Ние остануваме токму на тој став дека потребни се брзи предвремени парламентарни избори за излез од кризата затоа што ако внимателно ја погледнете ситуацијата...

Како што тргнала власта ќе ни требаат 250 милиони евра за излез од енергетската криза, не купуваа нафта и струја кога тие беа ефтини

- Со многу пари и тоа пари од граѓаните. Ние сега и да сакаме да се справиме со кризата не можеме поинаку. Зошто? Затоа...

Одам од место во место бидејќи во кампањата го барав гласот од народот со ветувањата кои ги даваа градоначалниците

Јас лично и лидерите на партиите коишто влегоа во операцијата за изгласување на недоверба на Владата, бевме водени од идејата во моментот кога видовме...
spot_img

НАЈЧИТАНИ

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ