СДС има 24 часа да се извинат, не сум осудуван, а дезертерот Ковачевски да си поднесе оставка зошто е ТРАЈНО НЕСПОСОБЕН

Политички партииВМРО-ДПМНЕСДС има 24 часа да се извинат, не сум осудуван, а дезертерот...

Најчитано

СДС лаже, во обид да го одбранат дезертерот Ковачевски манипулираат за наводно дело против мене.

Најодговорно тврдам под целосна кривична и правна одговорност  дека НЕ СУМ ОСУДЕН за Кривично дело фалсификување на исправа.

Барам од СДС во рок од 24 часа да се извинат за оваа лага, во спротивно ќе поднесам Кривична пријава против партијата.

Со лаги не можат да го демантираат документот дека нивниот претседател е ТРАЈНО НЕСПОСОБЕН.

Дезертерот Ковачевски наместо да се служи со лаги, да почне да ги пакува куферите од Влада и да си даде оставка веднаш, бидејќи ТРАЈНО НЕСПОСОБЕН човек не може и не смее да ја води државата.

https://www.facebook.com/story.php?story_fbid=pfbid02rqGBQym7TknHAS1s6cHxf5qrqnGCtJmT4utiPvmujhkgpuksjj8g5UjwmkoY7JFTl&id=100063774981830

 

 

Извор: ВМРО ДПМНЕ

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе