spot_img

КСС

Пoддршка од Синдикатот на клинички центар за протестот на КСС

Синдикатот на Клинички центар, како грански синдикат за здравство при КСС дава целосна поддршка на предупредувачкиот протест на здружените грански синдикати при КСС, кој...

СОНК со силна поддршка на синдикатите во КСС кои ќе излезат на протест

Конфедерацијата на слободни синдикати на Македонија од името на 30.000 членство на Самостојниот синдикат за образование, наука и култура на Република Македонија – СОНК...

Поддршка од Гласен текстилец за протестот на КСС

Здружението за заштита на работничките права Гласен Текстилец – Штип дава поддршка на протестот кој го организираат дел од гранските синдикати при КСС кој...

Поддршка на ПСМ за протестот на гранските синдикати при КСС

Пензионерскиот синдикат на Македонија дава целосна и безрезервна поддршка на гранските синдикати при Конфедерацијата на слободни синдикати на Македонија – КСС во пресрет на претстојниот протест...

Поддршка на СУТ за протестот на гранските синдикати при КСС

Синдикатот за угостителство и туризам дава целосна поддршка на братските синдикати при Конфедерацијата на слободни синдикати на Македонија – КСС кој својот револт ќе...

Поддршка на ГСНВО за протестот на гранските синдикати при КСС

Независниот синдикат на Граѓански непрофитни организации дава целосна и безрезервна поддршка на дел од братските синдикати при Конфедерација на слободни синдикати на Македонија за...

Поддршка на НСО за протестот на гранските синдикати при КСС

Независниот синдикат на одбраната дава целосна и безрезервна поддршка на дел од гранските синдикати при Конфедерацијата на слободни синдикати на Македонија – КСС за претстојниот...

КСС бара покачување на платите согласно покачувањето на минималната плата

Претседателот на Конфедерацијата на слободни синдикати на Република Македонија г-дин Благоја Ралповски на денешната прес-конфернција истакна дека со порастот на трошоците за живот, особено...

Барање до пратениците во Собранието за еднаква распределба на Буџетот за плати

Почитувани народни пратеници, почитувани членови на законодавната власт, Ви се обраќаме од името на  50.000 членови на Конфедерацијата на слободни синдикати на Македонија – КСС,...

КСС: Реакција за предложените ковид мерки за вработените во јавниот сектор

Конфедерацијата на слободни синдикати на Македонија  се спротивставува и остро реагира на предложените мерки од страна на Комисијата за заразни болести, во однос на...
spot_img

НАЈЧИТАНИ

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ