spot_img
spot_img

 

 

МНР: Османи од Советот на безбедност на ОН – Правдата и одговорноста мора да надвладеат

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи во Советот за...

Џафери на патот Кичево – Дебар: Регионално се поврзуваме, за слободно движење на граѓаните, по европските стандарди

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Талат Џафери,...

Групацијата Иуте ги објави неревидираните резултати за изминатата година

Продолжување на здравиот раст и мисијата за трансформација на...

Гази Баба: Се гради трибина на спортското игралиште во дворот на подрачното училиште на ООУ „Наум Охридски“ во Црешево

Градоначалникот Бобан Стефковски направи увид на градежните работи за изградба на...

Град Скопје: Соопштение

Вчера на иницијатива на градоначалничката на Град Скопје Данела...