spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeЈавен секторЈСП: Неделен Возен ред на 24 Мај, Жичарницата ќе работи вообичаено

ЈСП: Неделен Возен ред на 24 Мај, Жичарницата ќе работи вообичаено

Почитувани,
Ве информираме дека утре, среда (24.05.2023 год), поради државниот празник „Св.Кирил и Методиј“, Денот на сесловенските просветители, јавниот превоз ќе сообраќа по неделен возен ред.

Билетарниците и центрите за персонализација нема да работат.

Жичарницата ќе работи вообичаено, од 10 до 20 часот, при што од 19 до 19.30 часот е последно возење од долу кон врвот, односно во 19.45 часот е последно возење од врвот надолу.

 

 

Извор: ЈСП Скопје

Прочитајте

Јегуновце: Работна посета низ повеќе населени места

0
Градоначалникот на општина Јегуновце беше на работна посета низ повеќе населени места во општина Јегуновце каде направив увид на започнати проекти: Во завршна фаза е...