spot_img
spot_img

Град Скопје: Терестрична дезинсекција против возрасни форми на комарци

ОпштиниГрад Скопје: Терестрична дезинсекција против возрасни форми на комарци

Најчитано

Градот Скопје ги известува граѓаните дека од 23 до 26.05.2023 година (од вторник до петок) во период од 22.00 до 03.00 часот, наредниот ден, ќе врши терестрична дезинсекција на подрачјето на градот Скопје против возрасни форми на комарци.
Доколку временските услови не го дозволуваат вршењето на дезинсекцијата, ќе се прска првиот нареден ден, кога ќе бидат поволни временските услови, во истите термини.
Се известуваат пчеларите навреме да ги преземат потребните мерки за заштита на пчелите.
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе