HomeПолитички партии

Политички партии

Дали Богоев одобри поставување рампа на јавен простор?

До советничката група на Левица во Карпош изминатиот период пристигнаа повеќе поплаки поврзани со незаконско оградување јавен простор. Се работи за површина помеѓу зградите...

СДСМ се оградува од објавата на Фејсбук страницата на локалната организација во Арачиново

СДСМ целосно се оградува од објавата на Фејсбук страницата на локалната организација во Арачиново. Станува збор за злоупотребата на страницата спротивна со вредностите и политиките...

Владата во криза ќе троши дополнителни 50 милиони евра за повисоки плати во министерствата

Со новиот предлог – Закон за административни службеници, Владата на СДС и ДУИ предлага линеарно покачување на платите на административните службеници, кои работат во...

Тоа што СДСМ во време на криза троши пари на билборди покажува дека не ги интересира како ги трошат парите на граѓаните

Tоа е уште еден доказ дека се однесуваат како да нема енергетска криза во државата, како да нема економска криза, како да немаме висока...

Власта троши буџетски пари за морски плодови среде криза, додека половина милион луѓе живеат во сиромаштија со 150 денари на ден

Среде тешка економска криза антимакедонската СДС безмилосно ги троши народните пари на луксузирање. Додека народот едвај врзува крај со крај Службата за општи и...

Со СДС и Ковачевски за граѓаните рекордно се зголемија цените на храната, горивата, струјата, гасот…

Со клептоманската власт на СДС и дезертерот Ковачевски рекордно се зголемија цените на храната, струјата, горивата, гасот, огревното дрво и сите основни производи за...

Тоа што СДСМ во време на криза троши пари на билборди покажува дека не ги интересира како ги трошат парите на граѓаните

Tоа е уште еден доказ дека се однесуваат како да нема енергетска криза во државата, како да нема економска криза, како да немаме висока...

Власта нема никаков план, состојбата во енергетиката е повеќе од катастрофална, затоа веднаш оставки и предвремени парламентарни избори

Гордана Димитриеска Кочоска, потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ при  нејзината посета во Македонска Каменица се осврна и на енергетиката односно какви состојби може да се очекуваат...

Мора да има настава со физичко присуство, ако владата има пари за луксузни автомобили и скапи патувања, тогаш мора да најде и за непречено...

Почитувани Без никаква дилема, наставата со физичко присуство е најдобрата и најефективна форма во која треба да се реализира воспитно – образовниот процес на учениците....

Апелираме да не кревате врева, премиерот ни е со попуштени нерви, трајно е неспособен

Почитувани, Стоп нека престане вревата, затоа што на премиерот му се попуштени нервите поради тоа што  е трајно неспособен и му сметаат силни звуци како...
https://www.esp.com.mk/spot_img

НАЈЧИТАНИ

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ