HomeОпштиниГрадско: Ќе се реконструира дел 2 од улица 8ми Септември!

Градско: Ќе се реконструира дел 2 од улица 8ми Септември!

Општина Градско на Јавниот повик за изразување на интерес од страна на општините за финансирање на инфраструктурни проекти од Потпрограмата АА -Инфраструктурни проекти во општините за 2024 год., распишан од страна на Владата на РМ, ќе аплицира со предлог-проектот “Реконструкција на дел 2 од улица 8ми Септември во Градско” во должина од 620 метри од стационажа км0+440,00 до км1+060,00.(реализација месец Ноември).

Со вториот повик во месец јануари ќе се аплицираат дополнителните 1200 метри од улицата 8-ми Септември,со што ќе се реконструира целосно.(реализација месец Март-Април).

Извор: Општина Градско

Куманово: SPEAK UP FORUM 3 – младинска работилница

Центар за климатски промени во соработка со Општина Куманово и УНИЦЕФ, денеска беше организатор на младинска работилница, во рамки на проектот “Младинска акција за чист воздух”, во големата сала на поранешен...