HomeОпштиниНеготино: Со поставување асфалт финишира изградбата на улицата ,, Македонски бранители “

Градежните активности за изградба на улицата ,, Македонски бранители” кои се одвиваа по однапред утврдена динамика финишираат со асфалтирање на истата.

Станува збор за завршување на изградба на нова улица во должина од 243 метри и со ширина од 6 метри.

Средствата за реализацијата на овој проект од исклучително значење за нашите сограѓани кои живеат на тој потег се обезбедени од Буџетот на општина Неготино, а вредноста на работите изнесува 3.496.706 денари со вклучен ДДВ.

Извор: Општина Неготино

Илинден: Асфалтирана улица во Јака

Општина Илинден интензивно работи на подобрување на патната инфраструктура. Денеска асфалт доби уште една улица во населбата Јака, односно улица „109“ која е во...