HomeОпштиниГази Баба: Голем музички настан во чест на независноста на Македонија

Гази Баба: Голем музички настан во чест на независноста на Македонија

Оваа година музикиот настан во чест на независноста на Македонија го одржавме на 5 Септември на плоштадот во Автокоманда под мотото “Македонија живее”.

Големиот број на присутни на вчерашниот настан ни бележи дека подготвената богата културно – уметничка програма, како и перформансот во кој учествуваа македонски актери е успешно реализирана.

Во музичкиот дел на програмата  учествуваа Миле Кузмановски, Огнен Здравковски, Андријана Јаневска, Бојана Скендеровски, Ансамблот за народни песни и ора Јонче Христовски, хорот Св. Злата Мегленска и вокално инструменталната група Аманет.

Вечерва на дело уште еднаш покажавме дека во нашето срце живее Македонија.

Извор: Општина Гази Баба

МЗ: Нова Медицинска опрема во КБ Битола

Министерот за здравство, д-р Арбен Таравари ја посети Клиничката болница во Битола по повод обезбедена нова медицинска опрема за унапредување на третманот на пациентите. Продолжуваме...