HomeОпштиниИлинден: „ИЛИНДЕН КУП 2024“

Илинден: „ИЛИНДЕН КУП 2024“

Во Општина Илинден од 13 до 15 септември 2024 година ќе се одржи меѓународен фудбалски турнир ,,ИЛИНДЕН КУП 2024”, кој е во организација на  Фудбалската школа „Гроздановски“, а под покровителство на Општина Илинден.

На овој меѓународен фудбалски турнир кој ќе се одржи по втор пат ќе учествуваат околу 160 познати европски, балкански и македонски екипи во 6 старосни генерации и преку 2000 деца од кои 700 ќе бидат од странство.  Фудбалските натпревари ќе се одржуваат на спортските терени во Марино и Кадино. Општина Илинден ги поканува сите љубители на спортот да присуствуваат на оваа меѓународна фудбалска манифестација која се одржува за втор пат во нашата Општина, а воедно упатува и апел со возачите да го почитуваат сообраќајниот режим кој ќе биде воведен додека се одржува манифестацијата.

ПОГЛЕДНЕТЕ: 👀👇

„ИЛИНДЕН КУП 2024“

Извор: Општина Илинден

МЈА: Министерот Минчев на средба со Австрискиот амбасадор Н.Е. Мартин Паммер