HomeОпштиниАеродром: Заврши 11 издание на „Гола месечина“

Аеродром: Заврши 11 издание на „Гола месечина“

Единаесеттото издание на меѓународнот фестивал на комедијата „Гола месечина“ заврши викендов, а во текот на неколкуте фестивалски вечери граѓаните се забавуваа и уживаа во стендап-настапите на голем број актери и комичари.

Ова издание на фестивалот беше посветено на великанот на македонското глумиште, Мето Јовановски, кој беше жител на Аеродром.

Општина Аеродром и НУ „Театар комедија“ ѝ се заблагодаруваат на многубројната публика која секоја вечер од почеток до крај ги следеше оригиналните настапи со неверојатно позитивна енергија.

Извор: Општина Аеродром

МЗ: Нова Медицинска опрема во КБ Битола

Министерот за здравство, д-р Арбен Таравари ја посети Клиничката болница во Битола по повод обезбедена нова медицинска опрема за унапредување на третманот на пациентите. Продолжуваме...