HomeПолитички партииНишто ново во Белата палата, ВМРО-ДПМНЕ си останува исто и нереформирано

Ништо ново во Белата палата, ВМРО-ДПМНЕ си останува исто и нереформирано

Ништо ново во ВМРО-ДПМНЕ. Во Белата плата ништо не се менува. Опозициската партија на конгрес, на кој се беше однапред познато, како наследник на Христијан го избра Мицкоски.

Што може ново да понуди политичарот без став Мицкоски, кој изминатиот период покажа дека знае само да блокира и кочи се што е во интерес на граѓаните, дека е против сите успеси на државата. Ништо.

ВМРО-ДПМНЕ останува во минатото, со враќање на стари, истрошени кадри, како кумот на Никола Груевски, поранешниот вицепремиер Зоран Ставрески на партиски позиции.

Човекот што ја презадолжи државата за финансирање на лудилото Скопје 2014, и трошеше за чоколадо кога немаше ни за леб, сега ќе ја контролира работата на градоначалниците од редовите на ВМРО-ДПМНЕ.

Додека ВМРО-ДПМНЕ останува во својата деструктивност и стремежите за враќање во минатото, во режим, СДСМ поставува највисоки демократски стандарди на македонската политичка сцена.

Ете тоа го гледа и јавноста. Во нереформираното ВМРО-ДПМНЕ останува се по старо.

Извор: СДСМ

МЈА: Министерот Минчев на средба со Австрискиот амбасадор Н.Е. Мартин Паммер

Министерот за јавна администрација, Горан Минчев денеска оствари средба со Австрискиот амбасадор Н.Е. Мартин Паммер. Средбата се фокусираше на тековните реформи во јавната администрација, при...