HomeОпштиниБогданци: Катја Гогова го освои седмото место на Светската Хипо Олимпијада

Богданци: Катја Гогова го освои седмото место на Светската Хипо Олимпијада

Честитки за успехот на нашата Катја Гогова на Светската Хипо Олимпијада по англиски јазик, којашто оваа година се одржа во Рим. Беше во посета на општина Богданци заедно со нејзината менторка Оливера Прочкова Узунова и директорот на ООУ Петар Мусев, Богданци Атанас Нанчев. Катја го сподели своето искуство и впечатоци и како го постигна својот успех.

На оваа олимпијада од вкупно 30 финалисти во категоријата Little Hippo таа го освои седмото место со 96,98% реализација на целокупното тестирање.

Општина Богданци секогаш ги поддржува и ќе ги поддржува младите таленти од својата општина и ги охрабрува да чекорат храбро по својот пат на успехот.

Информација по повод одбележувањето на 8 септември, Денот на независноста

По повод 8 септември, Денот на независноста, Владата организира свечена програма под слоганот „Заедно се бориме, заедно ќе успееме!“. Свечената академија ќе се одржи во...