spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeМинистерстваМВР: Панче Тошковски ја презеде министерската функција

МВР: Панче Тошковски ја презеде министерската функција

Денеска во Министерството за внатрешни работи досегашниот министер Оливер Спасовски ја предаде должноста министер за внатрешни работи на новоименуваниот прв човек на овој ресор Панче Тошковски.

На чинот на примопредавањето, министерот Тошковски му се заблагодари на г-динот Спасовски за неговиот досегашен анганжман во министерството.

Извор: Министерство за внатрешни работи

Прочитајте