spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeОпштиниЦентар: Нов кош, голчиња и детски реквизити на детското игралиште во населба...

Центар: Нов кош, голчиња и детски реквизити на детското игралиште во населба Пролет

Детски џагор, смеа и навивачки извици ќе ечат меѓу зградите близу основното општинско училиште „11 Октомври“’.

Во населба Пролет го реконструиравме детското и спортските игралишта со нови спортски реквизити што ќе овозможат нови дружби и здрав психофизички развој за децата што живеат во овој реон на Центар.

Вложуваме во детски и спортски игралишта во Општина Центар.

Извор: Општина Центар

Прочитајте