spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeОпштиниБутел: Промоција на Книгата “Културолошки точки на Македонија”

Бутел: Промоција на Книгата “Културолошки точки на Македонија”

Општина Бутел продолжува со поддршка на културата.

Продолжува историската мисија на браќата Кирил и Методиј. Се создаваат македонски дела.

Книгата “Културолошки точки на Македонија” обработува идентитетски прашања, со што дополнително се поддржува зајакнувањето на националните македонски признаци.

Книгата “Културолошки точки на Македонија” чиј автор е Александар Јордановски, жител на општина Бутел е уште едно ново издание кое во целост го поддржа и помогна општина Бутел.

Извор: Општина Бутел

Прочитајте

Средба Маричиќ со Јанос Бока: Европската интеграција на Северна Македонија мора...

0
Првиот заменик претседател за европски прашања Бојан Маричиќ денес оствари средба со Јанос Бока, министерот за европски прашања на Унгарија.  На средбата се говореше за...