spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeОпштиниДојран: Расчистување, санација, уредување и нова урбана опрема на пешачката...

Дојран: Расчистување, санација, уредување и нова урбана опрема на пешачката патека покрај крајбрежјето на Дојранското Езеро

📌 Започна реализацијата на проектот за расчистување, санација, уредување и поставување на нова урбана опрема на пешачката патека покрај крајбрежјето на Дојранското езеро, односно од плажа “Калдрма”-Нов Дојран до одмаралиште Црвен крст- Стар Дојран, во должина од 5 километри.

📌 Проектот е финансиран од Бирото за регионален развој и учество на општина Дојран, а спроведувањето е преку Центар за развој на Југоисточен плански регион.

Извор: Општина Дојран

Прочитајте

Охрид: Успешно реализирана еколошката акција „Генералка Викенд“

0
Голема количина на ПЕТ амбалажа и мешан отпад беа собрани во рамки на еколошката акција „Генералка Викенд“ која се одржа во петокот на 17-ти...