spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeОпштиниВевчани: Активности за уредување и поплочување на просторот наспроти Соборниот храм Св....

Вевчани: Активности за уредување и поплочување на просторот наспроти Соборниот храм Св. Никола со бекатон плочки

На 21.02.2024 година започнаа активности за уредување и поплочување на просторот наспроти Соборниот храм Св. Никола со бекатон плочки, а со цел уредување на неколку паркинг места.

Извор: Општина Вевчани

Прочитајте

Охрид: Успешно реализирана еколошката акција „Генералка Викенд“

0
Голема количина на ПЕТ амбалажа и мешан отпад беа собрани во рамки на еколошката акција „Генералка Викенд“ која се одржа во петокот на 17-ти...