spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeМинистерстваМОН: Повик за млади за учество на Европскиот младински форум во Нојмаркт,...

МОН: Повик за млади за учество на Европскиот младински форум во Нојмаркт, Австрија

Министерството за образование и наука информира дека покраинската влада на Штаерска, во соработка со Европскиот младински форум Нојмаркт (European Youth Forum Neumarkt), за прв пат организираат средба на млади од регионот на Западен Балкан, Војводина, Италија, Франција, Хрватска, Словенија, Унгарија и Украина.

Настанот ќе се одржи од 10.06-14.06.2024 во Нојмаркт, Штаерска. Повеќе информации на следниот линк.

 Programmentwurf_EYFON_Partner Regions of Styria_2024.pdf

Извор: Министерство за образование и наука

Прочитајте

Охрид: Успешно реализирана еколошката акција „Генералка Викенд“

0
Голема количина на ПЕТ амбалажа и мешан отпад беа собрани во рамки на еколошката акција „Генералка Викенд“ која се одржа во петокот на 17-ти...