spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeОпштиниГостивар: Продолжуваат работите на реконструкција дебарска улица

Гостивар: Продолжуваат работите на реконструкција дебарска улица

Продолжуваат работите на реконструкција дебарска улица, додека досега успеавме да асфалтираме 1,4 километри.

Дебарската улица “ЈНА” е една од најважните и најфреквентните улици во Гостивар, која е поврзана со многу други улици и значително ќе влијае на олеснувањето на сообраќајот.

Извор: Општина Гостивар

Прочитајте

Ѓорче Петров: Обуки за подобрување на услугите на администрацијата

0
Општина Ѓорче Петров ја спроведува последната фаза од обуките за подобрување на услугите од страна на јавниот сектор, односно на вработените преку користењето на...