spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeОпштиниОпштина Јегуновце: Во тек е изградба на детски забавен парк во населено...

Општина Јегуновце: Во тек е изградба на детски забавен парк во населено место Подбреѓе

Во тек е изградба на детски забавен парк во населено место Подбреѓе.

Со оваа реализација ги подобруваме условите на младите и сите жителите од ова населено место непречено да спортуваат и да се рекреираат.

Најавуваме дека е започнато со реализација на нов проект за изградба на десет современи игралишта кој ќе бидат опремени со детски реквизити и современа подлога.

Извор: Општина Јегуновце

Прочитајте

Делчево: Известување за достава на Решенија за данок на имот за...

0
Почитувани граѓани, Ве известуваме дека службите од Општина Делчево започнаа со редовната теренска достава на Решенија за данок на имот за 2024 година, и Решенијата...