spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeОпштиниОхрид: Уредување на градските гробишта во пресрет на верскиот празник „Рамазан Бајрам“

Охрид: Уредување на градските гробишта во пресрет на верскиот празник „Рамазан Бајрам“

Екипите на ЈП „Градски гробишта“ деновиве спроведоа активности за уредување и чистење на градските гробишта во пресрет на верскиот празник „Рамазан Бајрам“.  

Беше извршено хортикултурно оплеменување на просторот, чистење на патеките, засадување на цвеќе и уредување на тревните површини низ муслиманските гробишта. Исто така, во пресрет на празникот jавното претпријатие обезбеди и дополнителен простор за паркинг.

Извор: Општина Охрид

Прочитајте

Средба Маричиќ со Јанос Бока: Европската интеграција на Северна Македонија мора...

0
Првиот заменик претседател за европски прашања Бојан Маричиќ денес оствари средба со Јанос Бока, министерот за европски прашања на Унгарија.  На средбата се говореше за...