spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeОпштиниБутел: Целосна реконструкција на една клучните улица во Љубанци

Бутел: Целосна реконструкција на една клучните улица во Љубанци

Градоначалникот Дарко Костовски изврши увид во градежните активности на улица 1 во Љубанци, којашто е една од најголемите и најзначајните улици.

Улица 1 во должина од 510 метри и ширина од 4 метри ќе се асфалтира по машинското гребење и поставување на нов тампон.

Претходно поставена е нова водоводна линија со која се замени старата дотраена мрежа.

Градежната офанзива се одвива со силна динамика. Запазени се сите рокови и ветувањата кон граѓаните.

Еднаков и рамномерен развој на сите населени места.

Избор: Општина Бутел

Прочитајте

АХВ: Бабовски реизбран за генерален секретар на WOAH за Европа

0
Директорот на Агенција за храна и ветеринарство, Николче Бабовски вчера во Париз, Франција реизбран е за Генерален секретар на регионалното претставништво на Светската организација...