spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeОпштиниЦентар: Романот на Ксенија Николова „Зад маските” е уште една успешна приказна...

Центар: Романот на Ксенија Николова „Зад маските” е уште една успешна приказна на општината

Романот на Ксенија Николова „Зад маските” е уште една успешна приказна на Општина Центар. Голема чест и задоволство е што со нашата поддршка излезе од печат книгата на оваа млада авторка.
На промоцијата имавме можност да слушнеме повеќе за овој возбудлив роман за љубовта, мистеријата, семејството, пријателството.


Одлично четиво што верувам дека ќе најде место во секој дом. Општина Центар и натаму ќе биде партнер на сите млади креативци кои со своите дела го збогатуваат културниот и уметнички живот.
Читајте македонски автори и македонски дела.

Извор: Општина Центар

Прочитајте

АПЈ: Започна обуката на преведувачи и лектори по албански јазик

0
Како и претходните години, така и оваа година започна обуката на административни службеници, кои работат како преведувачи и лектори на албански јазик во нивните...