spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeОпштиниЦентар: Одличен перформанс по повод Светскиот ден на уметноста „Центарски улици 2“...

Центар: Одличен перформанс по повод Светскиот ден на уметноста „Центарски улици 2“ е настан за паметење

Неверојатна смиреност, трпение, издржливост. Живите статуи вчера вечер на улица Македонија навистина импресионираа. Секој раскажуваше своја сопствена приказна, секој ги доживеа со различни емоции. Неверојатно е да го доживееш сето тоа од една замрзната слика. Уличната уметност ја разбуди нашата имагинација и сопствена визија на приказната на секој поединечен артист.
Продолжуваме да ја негуваме уметноста, а со неа и нашата креативност.

Извор: Општина Центар

Прочитајте

Средба Маричиќ со Јанос Бока: Европската интеграција на Северна Македонија мора...

0
Првиот заменик претседател за европски прашања Бојан Маричиќ денес оствари средба со Јанос Бока, министерот за европски прашања на Унгарија.  На средбата се говореше за...