spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeОпштиниКарбинци: Повеќенаменското спортско игралиште во с.Таринци добива нова и модерна тартан подлога

Карбинци: Повеќенаменското спортско игралиште во с.Таринци добива нова и модерна тартан подлога

Наскоро тартан подлога ќе добие и детското игралиште во с.Долни Балван.

Инвестираме во подобри услови за спорт и рекреација на младите во нашата општина! 

Извор: Општина Карбинци

Прочитајте

АХВ: Бабовски реизбран за генерален секретар на WOAH за Европа

0
Директорот на Агенција за храна и ветеринарство, Николче Бабовски вчера во Париз, Франција реизбран е за Генерален секретар на регионалното претставништво на Светската организација...