spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeОпштиниБутел: По 30 години се реконструира дворот во ООУ “ЛИМАН КАБА” во...

Бутел: По 30 години се реконструира дворот во ООУ “ЛИМАН КАБА” во Љуботен

Дворот на основното училиште во Љуботен конечно ќе биде соодветно место за учениците.

Општина Бутел ја реконструира училишната ограда, ги промени училишните врати а наскоро ќе биде реконструирана и фасадата.

Рамномерен развој на Општина Бутел.

Извор: Општина Бутел

Прочитајте

Велес: Натпревари по краснопис и ораторство во чест на Свети Кирил...

0
По повод чествувањето на 24 Мај – Денот на сесловенските просветители Свети Кирил и Методиј, денеска во медиотеката на Локалната библиотека „Гоце Делчев“ се...