spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeОпштиниКарпош: Реорганизација на основните училишта

Карпош: Реорганизација на основните училишта

Почитувани сограѓани, Ве информираме дека

Советот на општина Карпош ја усвои Одлуката за утврдување на реони на десетте основни училишта кои се наоѓаат на територија на локалната самоуправа.

Во прилог ви го доставуваме официјалниот документ каде можете точно да ги прочитате адресите кои се составен дел на одредениот реон и на тој начин да утврдите во кое основно училиште може да се запише првооделенецот согласно местото на неговото живеење.

ПОГЛЕДНЕТЕ НА СЛЕДНИОВ ЛИНК 

Извор: Општина Карпош

Прочитајте

Делчево: Известување за достава на Решенија за данок на имот за...

0
Почитувани граѓани, Ве известуваме дека службите од Општина Делчево започнаа со редовната теренска достава на Решенија за данок на имот за 2024 година, и Решенијата...